Promocyjne produkty marketingowe — wybór idealnego produktu

Wiadomo, że ludzie robią zakupy pod wpływem impulsu – kupują coś tylko dlatego, że jest na wyprzedaży lub kupują coś, ponieważ świetnie wygląda w sklepie. Kupując artykuły promocyjne, naprawdę nie można ulegać impulsom. Zamiast tego musisz starannie wybrać przedmiot, który pomoże osiągnąć twoje cele.

visit https://zapisany.pl/

Pełnomocnik ds. rekrutacji do szkół zawodowych, który pracował z rynkiem szkół średnich, chciał kiedyś kupić magnesy, aby dać je ludziom. Chociaż magnesy były w budżecie, tak naprawdę nie wystarczyłyby do rozpowszechnienia informacji wśród innych uczniów szkół średnich, ponieważ magnesy byłyby w domu na lodówce, gdzie być może garstka innych uczniów mogłaby je zobaczyć. Lepszym pomysłem było rozdawanie planerów dnia (tylko zapisanym uczniom), które mogliby nosić codziennie do szkoły, gdzie setki kolegów z klasy mogłyby je zobaczyć. „O, tam idę do szkoły po maturze…” – odpowiadali pytani o nazwę szkoły na planerze. Przedstawicielka Rachel była urażona, że magnesy, które jej się podobały, nie zostały zamówione. Ale Rachel nie ma doświadczenia w marketingu i nie rozumie, że te przedmioty służyły innemu celowi.

Tak więc, zamawiając swoje produkty, zanim jeszcze przejrzysz strony katalogów lub stron internetowych, chcesz mieć na uwadze pewne cele. Nie chciałbyś inwestować pieniędzy w przedmiot, który nie pasuje do taktyki. Pomyśl o tych:

-Chcesz stymulować ruch na targach?

– Czy chcesz użyć ich jako pomocy sprzedażowych?

– Czy to będą premie?

-Wprowadzasz nowy produkt/usługę?

-Chcesz podziękować obecnym klientom?

– Czy to są prezenty na imprezę?

– Czy to ma motywować pracowników?

-Czy próbujesz odzyskać utracone interesy?

– Czy starasz się poprawić obsługę klienta?

– Czy będą to prezenty?

– Czy używasz ich jako uzupełnienia bezpośredniej kampanii pocztowej?

To tylko kilka pytań, które będziesz chciał sobie zadać. Jeśli chcesz uzupełnić ogólną kampanię poczty bezpośredniej, pamiętaj o kosztach wysyłki. Być może dobrym rozwiązaniem byłoby wysłanie magnesu, naklejki, kalendarza kieszonkowego, długopisu lub ołówka. Nie chciałbyś wysłać koszulki lub kubka pocztą – byłoby to bardzo drogie w stosunku do wskaźnika odpowiedzi direct mail! Jeśli prowadzisz kampanię skierowaną do byłych klientów lub po prostu wysyłasz pocztę o mniejszej średnicy, być może zadziała coś nieco większego.

Z drugiej strony, jeśli szukasz motywowania pracowników, dziękowania klientom, kupowania prezentów lub budowania składek, prawdopodobnie będziesz chciał przeznaczyć więcej pieniędzy na każdy przedmiot. Jednak zamówionych przedmiotów prawdopodobnie będzie mniej. Nie sądzę, aby długopis wystarczył, aby podziękować komuś za lata służby! Przedmioty należące do tych kategorii należą do materiałów biurkowych, plakietek, nagród akrylowych, zegarów, przedmiotów grawerowanych i nie tylko.

Jeśli używasz tych przedmiotów lub do celów sprzedażowych, być może jeśli masz podróżujących sprzedawców, będziesz chciał czegoś, co zostanie pozostawione, aby Twoje imię było na pierwszym miejscu. Rzeczy takie jak kostka z notatkami czy kubek do kawy to rzeczy, które mogą zalegać na biurku decydenta przez długi czas.

Jeśli chcesz promować swoją firmę podczas wydarzenia, takiego jak koncert lub festiwal, rozdawanie koszulek może być świetnym pomysłem. Możesz łatwo zawiązać koszulki w supełki i rzucić je w tłum. Niższymi biletami na imprezy mogą być takie rzeczy, jak długopisy, ołówki, breloki do kluczy, magnesy, kalendarze, taśmy miernicze i inne.

Wreszcie, koszt jest czymś, o czym należy pamiętać. Nie chcesz wydawać takiej samej kwoty na potencjalnego klienta, jak na lojalnego klienta. Użyj tego jako sugestii:

Poniżej 5 USD – Perspektywa

5 $ – 25 $ – Nagroda

Ponad 25 $ – Lojalność

Ważną rzeczą jest to, że artykułów promocyjnych nie należy zamawiać tylko dlatego, że ci się podobają. Pozycja powinna wyraźnie znajdować się w planie, aby pomóc w osiągnięciu celów biznesowych.